Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

Wyjazd na Mazury

MIKOŁAJKI · REJS PO JEZIORZE ŚNIARDWY · MRĄGOWO · GIŻYCKO · WĘGORZEWO · OLSZTYN

Informacje dla wyjeżdżających na Mazury

Wyjazd sprzed kościoła w poniedziałek, 2 sierpnia, o g. 8:00 rano.

Zakwaterowanie w czasie całego pobytu w ośrodku KANU CLUB nad jeziorem Zyzdrój Wielki – www.kanuclub.pl. Rozległy teren Kanu Club bogaty jest w atrakcyjne miejsca do uprawiania sportów. Niebanalnie zaaranżowane otoczenie służy miłemu spędzaniu czasu: grillowa Chata Mazurska, drewniany taras zawieszony nad lustrem wody, ciekawie zagospodarowane nabrzeże z prywatną plażą i pomostami, basen zewnętrzny, „siesta hamakowa”. Ponadto: sala gier (bilard, tajfun, darts, piłkarzyki), sporty wodne (rowery, kajaki kanu, łodzie wiosłowe,  kort do tenisa ziemnego, tenis stołowy, boiska do siatkówki, koszykówki i piłki nożnej).

PROGRAM RAMOWY 5 DNI

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i wyjazd z Lusowa we wczesnych godzinach rannych. Przejazd na Mazury. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Msza Św. Zapoznawanie z Mikołajkami – żeglarską stolicą Polski, gdzie łączy się jezioro Tałty z Jeziorem Mikołajskim. Rejs po jeziorze Śniardwy – największym jeziorze w Polsce. Podziwianie przyrody Mazur z perspektywy wody. Powrót na obiadokolację. Czas wolny. Wieczorny grill z pieczeniem kiełbasek. Nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Msza Św. Przejazd do Mrągowa. Udamy się do Miasteczka Westernowego Mrongoville, będącego odwzorowaniem miasteczka z Dzikiego Zachodu z drugiej połowy XIX w. Proponowane przez Miasteczko atrakcje, takie jak: pokaz i nauka tańca country, scenka rodzajowa rodem z Dzikiego zachodu, wizyta w mini zoo, przybliżą kultowe miejsca i zwyczaje panujące na Dzikim Zachodzie. Każdy może choć na chwilę przenieść się w świat szeryfów, rewolwerowców i poszukiwaczy złota, znanych dotąd jedynie z westernów. Następnie czas wolny na wypoczynek. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Msza Św. Udamy się do Giżycka. Zobaczymy: most obrotowy na Kanale Łuczańskim, jedyny tego typu czynny most w Europie z XIX w., zrekonstruowany zamek krzyżacki z XIV w., sanktuarium św. Brunona, kościół ewangelicki, zabytkową wieżę ciśnień, z której można obejrzeć panoramę miasta oraz okolicznych jezior. Przejazd do Węgorzewa. Spacer po mieście: zamek krzyżacki z XIV w., późnogotycki kościół św. Piotra i Pawła, ratusz z XIX w.  Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Msza Św. Przejazd do Olsztyna. Zwiedzanie miasta: Starówka, zamek kapituły warmińskiej z XIV w., w którym mieści się obecnie Muzeum Warmii i Mazur. Na dziedzińcu zobaczymy słynne baby pruskie – kamienne posągi. Wyjątkowym zabytkiem jest własnoręcznie wykonana przez Mikołaja Kopernika tablica astronomiczna z 1517 roku. Zobaczymy także mury miejskie z Bramą Wysoką, barokowy Stary Ratusz z XVII w. Czas wolny na kawę/lody. Wyjazd w drogę powrotną. W trakcie przejazdu – zatrzymamy się na obiad pożegnalny. Zakończenie wyjazdu w późnych godzinach wieczornych.

TERMIN:    02-06.08.2021

CENA:        1270,00 (zaliczka 400 zł do 20 czerwca) – w zakrystii można płacić kartą.

INFORMACJE u ks. proboszcza – kom. 605 657 963

ZAPEWNIAMY:

 • komfortowy przejazd na całej trasie,
 • 4 noclegi w hotelu lub pensjonacie, pokoje 2-3 os. z łazienkami
 • 4 śniadania, 4 obiadokolacje, 1 grill z kiełbaskami/ kaszanką i herbatą z cytryną, 1 obiad
 • opiekę i informację turystyczną pilota,
 • ubezpieczenie NNW do 10 000 zł
 • bilety wstępu, przewodników oraz inne wydatki związane z realizacją programu
 • opłatę na TFG i TFP

UWAGI:

 • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
 • program o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach św.
 • niezbędny dokument: dowód osobisty, legitymacja szkolna
 • niektóre punkty programy mogą ulec zmianie w zależności od rozwoju sytuacji i wprowadzonych rozporządzeń pod kątem COVID-19

DO POBRANIA

Plik Opis Rozmiar pliku Pobrania
Mazury 2021 formularz zgłoszeniowy 13 KB 54
Mazury 2021- zwiedzanie i wypoczynek - program 393 KB 66