Ogłoszenia duszpasterskie, ZOBACZ - PRZECZYTAJ - POWIEDZ INNYM

Pielgrzymka do Włoch

Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Włoch (lot Poznań – Bari) do św. ojca Pio (San Giovanni Rotondo), św. Michała Archanioła (Monte Sant’Angelo) oraz do zwiedzania Bari i dwóch wyjątkowych miejsc: Alberobello i Matery.

5 dni: 28 maja – 1 czerwca 2023.

Zapisy do 31 marca przez link: https://grupy.misjatravel.pl/lusowo

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Poznaniu, przelot do Włoch. Po wylądowaniu przejazd do hotelu w San Giovanni Rotondo, kolacja i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, Msza św. i pobyt w San Giovanni Rotondo, urokliwej miejscowości położonej w górach pośrodku Półwyspu Gargano, dzięki czemu nawet letnie upały, tak typowe dla Południa Włoch, nie są tu szczególnie uciążliwe. W miejscowości znajduje się słynne sanktuarium św. Ojca Pio – kościół stary z konfesjonałem Padre Pio, muzeum jemu poświęcone oraz kościół nowy z grobem Świętego. Kolacja i nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, przejazd na Monte Sant’Angelo – na Górę Św. Michała Archanioła. To urokliwe miasteczko, w którego centrum dominują niewielkie białe domy, tak typowe dla Grecji, Andaluzji, ale też oczywiście dla Apulii, w której się znajdujemy. Nawiedzenie podziemnej bazyliki Michała Archanioła, Msza św. Zwiedzanie Bari. Nawiedzenie bazyliki św. Mikołaja z relikwiami świętego oraz nagrobkiem polskiej królowej Bony Sforzy. Potem spacer po Starym Mieście – normandzki zamek księcia Fryderyka II z XI wieku, pałac Sforzów (gdzie przebywała królowa Bona), Teatr Margherita oraz sąsiednia Piazza Mercantile. Przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, Matera – miasta wykutego w skale, zawieszonego wysoko nad dnem doliny. Na początek wspaniała panorama miasta z punktu widokowego Guericchio oraz zwiedzenie wystawy „Podziemna Matera”. Potem spacer po dzielnicy Sassi, którą wykorzystał Mel Gibson kręcąc „Pasję” – Matera grała w tym filmie Jerozolimę. Zejście licznymi schodami, wąskimi przejściami między budynkami i skalnymi świątyniami. Przejście na drugą stronę rzeki do punktu widokowego (skąd można podziwiać całą dzielnicę Sassi) w sąsiedztwie kościoła Matki Boskiej Trzech Bram. Potem wizyta w Alberobello, mieście słynącym z „trulli” – charakterystycznych domów z kamiennymi, stożkowymi dachami, wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Spacer przez dzielnicę zabudowaną tymi charakterystycznymi domkami, wizyta w kościele św. Antoniego, również funkcjonującym w trullo. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 5

Śniadanie, przejazd na lotnisko, przelot powrotny do Polski, zakończenie pielgrzymki.

ZALICZKA W WYSOKOŚCI 40% CENY PŁATNA W MOMENCIE ZAPISU, DRUGA RATA NA 40 DNI PRZED WYJAZDEM.Uwagi praktyczne:Cena zawiera:

 • przelot Poznań – Bari – Poznań wraz z bagażem podręcznym 40x25x20cm oraz drugą sztuką podręczną 55x40x20 cm do 10 kg,
 • przejazdy we Włoszech klimatyzowanym autobusem,
 • 4 noclegi w hotelach ***, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami, 
 • 4 śniadania kontynentalne wzmocnione i 4 kolacje,
 • Msze święte i opiekę duchową,
 • Opiekę pilota wycieczek,
 • Ubezpieczenie w firmie Signal Iduna (KL + choroby przewlekłe 20 000 euro, NNW 15 000 zł, BP 1000 zł)
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł oraz obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 zł,

Cena nie zawiera:

 • ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (599 zł), 
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, przewodników lokalnych, opłat miejscowych i wjazdowych do miast,  zwyczajowych napiwków oraz słuchawek systemu tour audio guide (koszt 150 euro / os., płatne pilotowi)

HIGHLIGHTS:​ 

 • Monte Sant’Angelo – niesamowity podziemny kościół 
 • San Giovanni Rotondo – modlitwa nad grobem św. ojca Pio
 • przyroda Półwyspu Gargano

Zapisy do 31 marca przez link: https://grupy.misjatravel.pl/lusowo