Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia parafialne 17.09.2023

 1. Jak już informowałem, decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego do pomocy duszpasterskiej w naszej parafii zostali skierowani przełożeni Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Witamy ich z radością i bardzo serdecznie!
 2. Spotkanie organizacyjne dla katechistów i animatorów  dzisiaj o g.19.00.
 3. Wieczernik – spotkanie z Biblią – w poniedziałek o g. 18.30.
 4. Na „Strefę Chwały Jezusa”, czyli najlepsze słowo, największe uwielbienie, uzdrowienie i  radość w obecności Bożej zapraszamy w środę o g.19.00. Najpierw będzie prowadzona modlitwa i śpiewy, następnie nauczanie-przepowiadanie, czyli konkretny temat pogłębiony dynamiką i zakończony uwielbieniem Jezusa w Najśw. Sakramencie. Finalnie ok. g. 20.15 Msza św. (bez kazania). To nowa propozycja na uczty duchowe, którą proponujemy odtąd w trzecią środę miesiąca. Na ten nowy cykl zapraszamy także nowe osoby!
 5. Młodzieżowa Grupa Franciszkańska zaprasza na spotkanie w piątek o g.19.30 do salki na piętrze.
 6. Spotkania rozpoczyna także Young Life. Najbliższe – Wigwam, we wtorek o g.18.00. Zapraszamy młodych.
 7. Rajd rowerowy dla ministrantów dookoła Jeziora Lusowskiego w sobotę o g. 10.00.
  W razie deszczowej pogody zorganizujemy zamiennie w salce dzień gier planszowych.
 8. Parafian planujących zawrzeć sakramentalny związek małżeński w 2024 roku proszę o dokonywanie rezerwacji terminu w biurze parafialnym. Na razie nie przyjmujemy rezerwacji terminu dla par spoza parafii.
 9. Pierwsze powakacyjne spotkanie Duszpasterstwa Mężczyzn 4MEN zaplanowane jest na wtorek 10 października o g. 19.30.
 10. Biuro parafialne czynne w najbliższym tygodniu w poniedziałek od 16.00 do 17.00, w środę od 17.30 do 18.30 oraz dodatkowo w piątek o 18.30 ( po Mszy św.) – dla zgłaszających deklaracje do I Komunii i Bierzmowania.
 11. Informacje o zapisach do Pierwszej Komunii Świętej orazdo wczesnej Komunii Świętej  a także do Sakramentu Bierzmowania (głównie uczniowie klas VII i chętni starsi) znajdują się na stronie internetowej Lusowo.pl oraz w Informatorze. Kontynuujący przygotowanie do bierzmowania (II rok przygotowań – głównie z klasy VIII) zostaną poinformowani przez animatorów o terminach spotkań.
 12. Rodziców z dziećmi zapraszam w miarę możliwości na Msze św. rodzinne o g. 12.00.
 13. Po Mszach św. o g. 10.30 oraz 12.00 zapraszamy do naszej kawiarenki na różnego rodzaju kawy lub gorącą czekoladę czy herbatę. To dobra okazja do poznawania się i wzajemnego ubogacania. Dzisiaj dodatkowo na zakończenie lata na dzieci czekają lody.
 14. Dziękuję za wszelkie dobro, zaangażowanie i wsparcie finansowe parafii. Dobrej niedzieli! Pozostańcie z Bogiem!

Ks. prob. Rafał Pleszewa

DO POBRANIA

Plik Opis Rozmiar pliku Pobrania
Informator duszpasterski 2023-09-17 381 KB 207