Aktualności, INFORMATOR DUSZPASTERSKI, Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 10.09.2023

 1. Zapraszam chętnych na rajd rowerowy dookoła Jeziora Lusowskiego, dzisiaj o 16.00. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w rajdzie pod opieką rodzica.
 2. W poniedziałek gościć będziemy Ks. Bpa. Grzegorza Balcerka, który odprawi Mszę św. z kapłanami nominowanymi w tym roku z wikariusza na urząd proboszcza. Kapłani biorą udział na terenie naszej parafii w szkoleniu w administrowaniu i zarządzaniu sprawami parafialnymi.
 3. Katecheza chrzcielna w poniedziałek o 18.45 w Domu Parafialnym.
 4. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi w środę od 19.00. Następnie o 20.00 Msza św. ze głoszonym słowem.
 5. A już w kolejną trzecią środę tj. 20 września zaprosimy na Strefę Chwały Jezusa, czyli najlepsze słowo, największe uwielbienie, uzdrowienie i  radość w obecności Bożej. To nowa propozycja na środowe uczty duchowe, którą proponujemy odtąd w trzecią środę miesiąca.
 6. Spotkanie organizacyjne z przedstawicielami Duszpasterstwa Mężczyzn 4MEN we wtorek o 19.30.
 7. Zbiórka ministrantów w środę 13 września o g. 18.00.
 8. Duszpasterstwo Kobiet zaprasza w piątek o g. 18.00 na Mszę św. a następnie spotkanie inaugurujące nowy rok formacyjny.
 9. MGF zaprasza młodzież na spotkanie w piątek o 19.30 do salki na piętrze.
 10. Spotkanie organizacyjne dla katechistów i animatorów  17 września o 19.00.
 11. Wieczernik – spotkanie z Biblią – przeniesiony na poniedziałek 18 września.
 12. Parafian planujących zawrzeć sakramentalny związek małżeński w 2024 roku proszę o dokonywanie rezerwacji terminu w biurze parafialnym. W drugiej części otworzymy możliwość rezerwacji terminu także dla par spoza parafii.
 13. Biuro parafialne czynne w najbliższym tygodniu w poniedziałek od 16.00 do 17.00 oraz w środę od 17.30 do 18.30.
 14. Decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego do naszej parafii zostali skierowani do pomocy duszpasterskiej przełożeni Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu: Rektor – Ks. kan. dr Jan Frąckowiak oraz inni vice-rektorzy czy prefekci. W praktyce jeden z kapłanów będzie przyjeżdżał w sobotę i niedzielę czy w uroczystości do pomocy w celebrowaniu Mszy św., posługi Słowa i spowiadaniu. Dodatkowo możemy liczyć na pomoc także w pierwsze piątki miesiąca. Parafia Lusowo, w której spowiada się wiele osób, nie tylko parafian, jeszcze bardziej będzie mogła służyć posługą Sakramentu Pojednania. Tym bardziej zachęcamy do regularnego korzystania z tego Sakramentu. Szczegóły podamy w najbliższym czasie.
 15. Spotkanie dla zainteresowanych nauką języka hiszpańskiego w czwartek o 17.00.
 16. Dziękuję za wszelkie dobro, zaangażowanie i wsparcie finansowe parafii. Dobrej niedzieli! Pozostańcie z Bogiem!

DO POBRANIA

Plik Opis Rozmiar pliku Pobrania
Informator duszpasterski 2023-09-10 398 KB 327