Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 08.10.2023

 1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w poniedziałek i piątek o 17.30, w środę o 19.00, we wtorek i czwartek o 8.00, w sobotę o 16.30, w niedzielę o 10.00. Dzieci otrzymują pamiątkowe naklejki w poniedziałki i piątki. Pamiętajmy, że Maryja niejednokrotnie w objawieniach mówiła o sile modlitwy różańcowej, która odmawiana z wiarą ma moc odmienić losy historii a nas nawrócić. Maryi zawierzamy trwający w Rzymie Synod.
 2. Kobiety zapraszamy na spotkanie w ramach Duszpasterstwa Kobiet Duchem wzmocnione z archidiecezjalnym duszpasterzem kobiet Ks. Damianem Dutkowiakiem, w poniedziałek o g. 19.30. Temat: „Geniusz kobiecy”.
 3. W poniedziałek w Szamotułach Dzień Skupienia dla kapłanów naszego dekanatu.
 4. Zbiórka ministrantów przed Odpustem we wtorek o 18.00 w kościele. Mamy już od tygodnia październik, dlatego najpóźniej do wtorku ministranci, którzy jeszcze tego nie uczynili  określają się co do dyżurów służby przy ołtarzu. Panu Bogu ofiarujemy zawsze to co najlepsze i w pierwszej kolejności, dlatego rodziców ministrantów proszę, aby zwracali uwagę na służbę Panu Bogu przy ołtarzu ich dzieci, która dla ministranta powinna być priorytetem a podejmowana sumiennie i z gorliwością z pewnością przyniesie w przyszłości dobre owoce.
 5.  Mężczyzn zapraszamy na spotkanie w ramach 4MEN we wtorek o g. 19.30. Temat: „Odpowiedzialny mężczyzna”. Gościem będzie ks. Adam Pawłowski.
 6. Młodzieżowa Grupa Franciszkańska w piątek o 19.30.
 7. Young life zaprasza na spotkanie PanDa w sobotę o 18.00.
 8. Za tydzień Dzień Papieski. Zbiórka ofiar do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 9. Od jutra przyjmuję w biurze parafialnym rezerwacje intencji na przyszły rok. Można to uczynić także mailowo albo w zakrystii po Mszy św., ale należy wyraźnie napisać treść intencji oraz koniecznie podać numer kontaktowy telefonu do osoby zamawiającej. Rezerwacje nieczytelne lub bez telefonu kontaktowego nie będą przyjmowane. Stypendium mszalne – czyli ofiarę składamy tradycyjnie po Mszy św. lub przy zamawianiu intencji.
 10. Dziękuję za liczny udział  w minioną środę w Wieczorze Biblijnym  z ks. prof. Januszem Nawrotem. Zachęcamy do przyłączenia się w w kolejne pierwsze środy miesiąca.
 11. W przyszłą niedzielę imieniny parafii – Odpust, czyli uroczystość ku czci Patronki naszej parafii św. Jadwigi. Mszę św. odpustową z procesją o 10:30 odprawi ks. Krzysztof Sobkowiak, syn naszej parafii. Bardzo proszę delegacje o niesienie sztandarów i feretronów. Czterech mężczyzn z duszpasterstwa 4MEN proszę o niesienie baldachimu nad Najświętszym Sakramentem. Proszę o liczną obecność. Dzieci z rodzicami wyjątkowo zapraszamy także na Mszę św. odpustową o 10.30 a nie o 12.00.
 12. Zachęcam do śledzenia najnowszych informacji na Facebooku i stronie internetowej.
 13.  Bóg zapłać za składane ofiary na tacę, konto, przez wpłatomat! Zostańcie z Bogiem!   

Ks. prob. Rafał Pleszewa

DO POBRANIA

Plik Opis Rozmiar pliku Pobrania
Informator duszpasterski 2023-10-08 327 KB 335