Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – 22.11.2020

  1. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane w kościele i na konto, także za te na remont organów. Przy obecnych ograniczeniach jest to bardzo ważne wsparcie tych prac. W minionym tygodniu została pomalowana ściana wewnątrz prospektu organowego, trwają prace związane z oczyszczeniem prospektu z wtórnych warstw malarskich, zostały m.in. odkryte pierwotne wzory kwiatowe, które zostaną odtworzone w toku dalszych prac konserwatorskich.
  2. W związku z obostrzeniami biuro parafialne jest nieczynne. We sprawach biurowych proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny – kom. 605 657 963.
  3. W poniedziałek, wtorek i czwartek spotkania klas trzecich, przygotowujących się Pierwszej Komunii i poświęcenie książeczek. Informacje są na stronie internetowej i w Informatorze. Ze względu na ograniczenia, prosimy o obecność dziecka i jednego z rodziców. Dziś od g. 13:00 do 13:45 można zamawiać alby dla dzieci pierwszokomunijnych.
  4. W perspektywie świąt Bożego Narodzenia zachęcamy do pomocy potrzebującym przez włączenia się w akcję Caritas „Tytka Charytatywna”. Tytki są wystawione w koszu z tyłu kościoła. Możemy do nich włożyć artykuły spożywcze o długim terminie przydatności i chemię gospodarczą. Prosimy o przynoszenie tytek do 13 grudnia, byśmy je mogli na czas dostarczyć do rodzin znajdujących się w potrzebie.
  5. Za tydzień od 9:45 do 13:15 panie zapraszają na Kiermasz Adwentowy. Będzie można nabyć wieńce adwentowe, ceramikę, kartki świąteczne i inne przedmioty na adwent i na świąteczne prezenty. Będą też do nabycia świece wigilijne Caritas.
  6. Gdyby ktoś miał choinki, które chciałby ofiarować do kościoła na Boże Narodzenie, proszę o kontakt.
  7. Od dziś rozprowadzamy opłatki wigilijne. Opłatki są wyłożone przy ołtarzu Matki Bożej. Złożone ofiary przeznaczymy na ogrzewanie kościoła.
  8. W zakrystii dostępne są kalendarze adwentowe dla dzieci w formie tablicy z okienkami, w których są zadania i czekoladki.
  9. Wciąż można zamawiać makietę naszego kościoła do samodzielnego złożenia. Może być dobrym prezentem na święta.
  10. Przed kościołem do nabycia „Przewodnik Katolicki” oraz kalendarzyki kieszonkowe naszej archidiecezji (7 zł).

W związku z aktualnymi ograniczenia w naszym kościele może przebywać jednorazowo 36 osób, obowiązuje dystans 1,5 m oraz zakrywanie ust i nosa. Zachęcamy też do udziału w Mszach św. w dni powszednie oraz korzystania z transmisji internetowej codziennych Mszy i nabożeństw z naszego kościoła na kanale YouTube Parafia Lusowo.

REMONT ORGANÓW

Trwają prace związane z remontem organów. W związku z wyjęciem z wnętrza prospektu piszczałek i innych elementów instrumentu, wykorzystaliśmy czas, by pomalować ścianę zgodnie z kolorystyką przyszłego malowania kościoła. Jednocześnie rozpoczęły się prace związane z uśnięciem wtórnych warstw farby na prospekcie organowym, co zaowocowało m.in. odkryciem zamalowanych dotąd elementów roślinnych, które będą w przyszłości odtworzone. Dziękujemy za dotychczasową pomoc i prosimy o wspieranie tych prac. Ofiary przelane na konto można odliczyć od podatku. W tytule przelewu należy wpisać „Darowizna na cele kultu religijnego”. Nr konta: 17 1050 1533 1000 0005 0265 1193

DO POBRANIA

Plik Opis Rozmiar pliku Pobrania
Informator duszpasterski 2020-11-22 599 KB 52