Aktualności, ZOBACZ - PRZECZYTAJ - POWIEDZ INNYM

Nowe ławki

Na skrzyżowaniu przejść w kościele stanęła nowa ławka. Prosimy się jej przyjrzeć, usiąść, wypróbować, zgłaszać uwagi.

Jak łatwo zauważyć, nowe ławki będę bardzo przypominały te, które od początku są w naszym kościele. Konstrukcja jest jednak lżejsza i smuklejsza. Co najważniejsze, inaczej są zwymiarowane przestrzenie do siedzenia, stania i klęczenia. Inne umiejscowienie klęczników i rezygnacja z podłogi, pozwolą stać w sposób zdecydowanie bardziej komfortowy.

Nie ma ławek uniwersalnych. Trzeba sobie zdawać sprawę, że miejsca w ławkach ostatecznie będą równe dla wszystkich, a przecież nie jesteśmy równi wzrostem i pozostałymi wymiarami… Ważne jest by w miarę swobodnie można było stać, siedzieć i klęczeć. Już ten model pokazał, że o kilka centymetrów trzeba będzie obniżyć podłokietniki ze względu na zmianę wysokości siedziska. Do końca grudnia można księdzu proboszczowi przekazywać swoje wrażenia i uwagi. Na ile to będzie właściwe i możliwe do wykonania, dokonamy odpowiednich modyfikacji.

Bardzo prosimy o wsparcie tego ważnego dzieła. W niedzielę, 18 grudnia, będzie specjalna składka na nowe ławki, którą powtórzymy jeszcze w kolejnych miesiącach. Tych, którzy mają takie możliwości, poprosimy także o darowizny. Kwoty przelana na konto parafialne można odliczyć od podatku. Informacje na ten temat można znaleźć tutaj: www.pit.pl/darowizny-koscielne.

Numer konta parafialne w ING: 17 1050 1533 1000 0005 0265 1193. Aby dokonać odpisu podatkowego należy w tytule przelewu wpisać: „Darowizna na cele kultu religijnego”.

Ważna jest każda najmniejsza ofiara, ale można też ufundować konkretną część tej inwestycji: koszt ławki 3 m – 3200 zł, 2,40 m – 2950 zł;  ławki bez oparć (a jest ich dość dużo), zależnie od długości kosztują – 1600 i 1800 zł. Średni koszt jednego miejsca w ławce to ok. 600 zł. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy już złożyli czy przekazali na konto ofiary na nowe ławki. Jeśli nie wynikną jakieś nieprzewidziane okoliczności, powinniśmy je zobaczyć w kościele przed Niedzielą Palmową.