W naszej parafii od września 2016 r. odbywają się warsztaty dla mam z maleństwami oraz pań oczekujących na narodziny dziecka. Panie spotykają się w ramach inicjatywy CafeMama w czwartki od godz. 10:00 do 12:00.

Młode mamy mają możliwość w przyjaznych warunkach przestrzennych (jest ciepło, czysto, można podgrzać mleko, przewinąć dziecko) poznać nowe osoby i spotkać specjalistów (pediatrę, logopedę, fizjoterapeutę).

Po rozmowach dotyczących oczekiwań i potrzeb grupy ustalono, jakie tematy będą interesujące dla pań i stworzony został grafik spotkań. Odbyły się już spotkania dotyczące muzyki dla dzieci oraz zakupów dla noworodka. Z kolei praktyczne warsztaty chustonoszenia (część I) poprowadziła p. Agnieszka Koc (wiceprezes fundacji wychowaniewdialogu, fizjoterapeutka i trener noszenia w chustach, ClauWi – w jednym), za nami też warsztaty z żywienia niemowląt metodą BLW z doradcą, jak również spotkanie DIY (do it yourself), podczas którego panie zrobiły prezenty dla mężów z okazji Dnia Chłopaka.

Planowane są różne warsztaty, począwszy od bardzo konkretnych, takich jak konferencja odnośnie alergii dziecięcej, po spotkania z tematami otwartymi, mającymi dać wytchnienie i refleksję. A więc – Czwartki dla mam!  tzn. czas dla mamy. Przy ciepłej herbacie zbierzmy myśli i siły, by dobrze dbać o siebie i innych, poznać i wesprzeć się wzajemnie.

Informacje nt. spotkań pod adresem CafeMamaLusowo@gmail.com 
oraz na Facebooku (Facebook.com/CafeMamaLusowo).