Aktualności, ZOBACZ - PRZECZYTAJ - POWIEDZ INNYM

Wigilia Zesłania Ducha Świętego

Świętujemy 1050 lat Archidiecezji Poznańskiej

W najbliższą sobotę w parafiach naszej archidiecezji zabrzmią dzwony i rozpocznie się parafialne świętowanie 1050-lecia istnienia Archidiecezji Poznańskiej.

Gdy wybrzmią dzwony, kilka minut po g 21.00, w naszym kościele rozpoczniemy uroczystą Mszę świętą w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Liturgię rozpoczniemy w półmroku, potem odnowimy przymierze chrzcielne przez przeżegnanie się wodą chrzcielną poświęconą w Noc Paschalną oraz od paschału zapalimy świece (przynieśmy je z sobą!). Potem wysłuchamy słowa Bożego, spotkamy Chrystusa w tajemnicy Eucharystii i uwielbimy Go śpiewem. Po Mszy świętej zapraszamy też wszystkich na spotkanie w domu parafialnym. Można przynieść coś słodkiego na wspólny stół.

Maryja i apostołowie w oczekiwaniu na dar Ducha Świętego trwali na modlitwie w wieczerniku. Niech ta Wigilia Uroczystości Zesłania Ducha Świętego także dla nas będzie wspólnym trwaniem na modlitwie w naszej świątyni, w naszym parafialnym wieczerniku, w roku 1050-lecia archidiecezji, 730-lecia parafii i 100-lecia kościoła.