Aktualności, ZOBACZ - PRZECZYTAJ - POWIEDZ INNYM

Szymon Hołownia w Lusowie

Duszpasterstwo Mężczyzn 4MEN zorganizowało w czwartek, 7 lutego, dwa otwarte spotkania z Szymonem Hołownią.

O g. 16:30 miało miejsce spotkanie z młodzieżą, którego hasłem wywoławczym był tytuł najnowszej książki Szymona „Boskie zwierzęta”. Na drugie spotkanie o g. 19:00 pod tytułem „Modlitwa to styl życia” sprzybyli licznie dorośli.

FUNDACJA „DOBRA FABRYKA”

Dobra Fabryka zaczęła swoją działalność 8 sierpnia 2014 r. Od 5 lat działa w miejscach, gdzie pomoc potrzebna jest najbardziej. Dociera do blisko 40 000 osób rocznie. Wspiera mieszkańców najbiedniejszych regionów świata, często nękanych wojnami, kryzysami humanitarnymi, biedą, głodem i brakiem perspektyw na przyszłość. Dobra Fabryka produkuje dobro w czterech wymiarach: lecząc, karmiąc, ucząc i dając pracę.

Realizuje 7 dużych projektów pomocowych w następujących krajach: Rwanda – hospicjum, Burkina Faso – projekt rolniczy, Togo – apteka, Demokratyczna Republika Konga – ośrodek dożywiania oraz szpital, Senegal – szkoła dla dziewcząt, Bangladesz – obóz dla Rohingów

Cel zbiórki – Ośrodek dożywiania w Demokratycznej Republice Konga

Ośrodek dożywiania działający przy Szpitalu św. Rafała w Ntamugendze jest jedyną tak dobrze zaopatrzoną placówką tego typu w całej prowincji Północnego Kivu.
W ośrodku pomoc znajduje ok. 250 dzieci tygodniowo. Dobra Fabryka pomaga najmłodszym z rozpoznanym niedożywieniem, które może prowadzić do choroby głodowej zagrażającej ich życiu.

W czasie, gdy dzieci spożywają posiłek, w szpitalnym ogrodzie odbywa się szkolenie rodziców z hodowli roślin. Poznają oni także najważniejsze zasady dietetyki. Działania takie mają na celu zapobieganie kolejnym przypadkom niedożywienia wśród dzieci.

Ośrodek dożywiania nie jest w stanie funkcjonować bez realnego, materialnego wsparcia. Terapia dziecka z chorobą głodową jest kosztowna, wynosi 2700 zł i trwa 3 miesiące. W tym czasie dziecko powinno dostać min. 3 posiłki. Koszt 1 posiłku to 10 zł. Dla nas to tyle, co kawa czy sok, dla nich to jedyna szansa na powrót do zdrowia.

I TY MOŻESZ POMÓC