ZOBACZ - PRZECZYTAJ - POWIEDZ INNYM

Paczka od „Misericordii”

W minionych tygodniach pomagaliśmy jadłodajni w Poznaniu i Domowi Samotnej Matki w Kiekrzu. Teraz o pomoc proszą nas nasi przyjaciele z Santiago de Chile.

W związku z bardzo trudną sytuacją i przedłużającą się kwarantanną w Santiago de Chile, wspólnota „Misericordia” rozpoczęła akcję „Paczka od MISERICORDII”. Zrodziła się ona jako odpowiedź na trudny czas, którym żyją najubożsi mieszkańcy Santiago w dzielnicy La Pincoya. Pandemia najbardziej dotyka osoby, które mają najmniejsze możliwości, aby stawić jej czoła. Misjonarze „Misericordii”, widząc wielkie potrzeby rodzin, z którymi dzielą życie i którym służą na co dzień, chcą być pomostem między tymi, którzy pragną i mogą pomóc a rodzinami, które właśnie teraz najbardziej doświadczają swojego ubóstwa.

DLA CIAŁA I DLA DUCHA

Odpowiedzią na tę sytuację ma być nie tylko pomoc materialna, ale także zaproszenie do otwarcia się na miłosierdzie Bożego. Młodzi misjonarze z wielką miłością i życzliwością dostarczają podstawowe produkty spożywcze do rodzin i osób samotnych, aby każda „Paczka od MISERICORDII” była też doświadczeniem spotkania z Bogiem dla tych, którzy ją otrzymują. Najubożsi mają poczuć się naprawdę kochani. Mają odkryć, że nie są sami w tym, co teraz przeżywają i że są ludzie, którzy żyją daleko od nich, ale sercem są bardzo blisko.

POMOC Z TWARZĄ

Wsparcia materialnego można udzielić poprzez przelew na konto parafialne z dopiskiem „Chile” (nr konta: 17 1050 1533 1000 0005 0265 1193) lub przez płatności internetowe (ofiara on-line) na naszej stronie www.lusowo.pl (przy nazwisku prosimy dodać „- Chile”). Wartość jednej paczki to ok. 120 zł. Liczy się oczywiście każda, nawet najmniejsza ofiara. Przez najbliższe cztery tygodnie będziemy zbierali na ten cel ofiary i na bieżąco je wysyłali.

Miłosierdzie zmienia świat, dlatego chcemy zaproponować, aby wasza pomoc miała też imię i twarz. Do skarbony w kościele można włożyć kartkę, list (lub dziecięcą laurkę) z pozdrowieniami po polsku lub angielsku i podpisami członków rodziny. Zeskanowane kartki z pozdrowieniami prześlemy mailem do Chile, a tam, po wydrukowaniu, trafią w paczce z darami do konkretnych rodzin. Można też przysłać gotową kartkę w formacie PDF lub Word (pod adres: proboszcz@lusowo.pl). Może nawet ze zdjęciem rodziny…

Twoja pomoc sprawi, że ​​wiele rodzin otrzyma to, czego tak bardzo potrzebuje: jedzenie i czułość Boga. Niech żyje Miłosierdzie Boże!

WZÓR POZDROWIEŃ

Queridos Amigos! Saludos cordiales y bendiciones!
Queremos decir que la parroquia de Santa Eduviges y de Santiago Aposotol de Polonia siempre recuerda a las familias Chilenas de la Pincoya. Rezamos por Ustedes, por las familia de la Pincoya y los confiamos a la misericordia de Dios.

[Drodzy Przyjaciele! Serdecznie pozdrowienia i błogosławieństwo!
chemy zapewnić, że parafia św. Jadwigi i św. Jakuba Apostoła w Polsce zawsze pamięta o chilijskich rodzinach z La Pincoya w naszej parafii. Modlimy się za was, za rodziny z Pincoya i zawierzamy was Miłosierdziu Bożemu]