Aktualności, Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie – 4.11.2018 r.

 1. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu Korowodu i Balu Wszystkich Świętych – w szczególny sposób naszym katechetkom, młodzieży, rodzicom, strażakom i policji, właścicielom sklepu „ABC” w Lusowie. Wszystkim „Bóg zapłać”.
 2. Kartki do wymienianek są w kruchcie kościoła. Można je jeszcze składać do skarbony przy Kaplicy Patronów. W tym roku będziemy się modlili w tych intencjach do piątku, 9 listopada po każdej Mszy świętej.
 3. Można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok – pojedyncze w zakrystii, jeśli więcej – prosimy o spisanie ich na kartce i zostawienie w zakrystii lub przyjście do biura.
 4. Spotkania w tym tygodniu:
  • Grupy rodziców odpowiedzialnych za przygotowanie Pierwszej Komunii Świętej – poniedziałek, g. 19.30 (dom parafialny, sala na górze).
  • Spotkanie Duszpasterstwa Kobiet – poniedziałek, g. 19.00. Początek w kościele, a następnie ok. g. 19.30 spotkanie dyskusyjne w domu parafialnym.
   Gościem spotkania będzie Beata Opoń-Gibczyńska podzieli się świadectwem oraz doświadczeniem w formowaniu grupy kobiet.
  • CafeMama – środa, g. 10.00 – o naturalnych kosmetykach.
  • Parafialna Rada Duszpasterska – czwartek, g. 19.30 (dom parafialny)
  • Spotkanie młodzieży – piątek, g. 19.30.
  • Ministranci i kandydaci – sobota, g. 10.00.
  • Hiszpański dla dzieci – sobota, g. 13.15.
  • Hiszpański dla dorosłych – sobotę, g. 14.15.
 5. W przyszłą niedzielę, 11 listopada, przypada 100-lecie odzyskania przez Polską Niepodległości – o g. 10.30 będziemy się szczególnie modlili w intencji naszej Ojczyzny.
 6. Mamy jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę i do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu (24-25 listopada). Zapisy w zakrystii, informacje w gablocie.
 7. Za tydzień zbiórka do puszek na Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu.
 8. Firma „Kukartka” przygotowała kartkę świąteczną na Boże Narodzenie z pokłonem Trzech Króli z naszego ołtarza i ofiarowała nam kartki jako cegiełkę na remont dachu kościoła. Kartki będą do nabycia od przyszłego tygodnia.
 9. Do nabycia będzie też płyta „Improsonus Pro Mater” nagrana w naszym kościele przez Kwartet Improsonus, w którego składzie grają nasi parafianie.
 10. W „Przewodniku Katolickim” m.in. o zakończonym synodzie nt. młodzieży. Jest też Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci.

Zmarła śp. Joanna Kubiak z Lusowa. Jej pogrzeb był w sobotę. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

DO POBRANIA

Plik Opis Rozmiar pliku Pobrania
Informator duszpasterski 2018-11-04 426 KB 70