Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie – 4.03.2018 r.

 1. Gościmy dziś wolontariuszy projektu „Opalenica dla Betlejem”. Inicjatywa ta ma na celu pozyskanie funduszy na edukację dzieci z sierocińca Dom Pokoju w Betlejem. Na stoisku są rozprowadzane dewocjonalia z drzewa oliwnego wykonane przez chrześcijańskie rodziny z Ziemi Świętej. Dochód ze sprzedaży będzie naszą cegiełka na rzecz dzieci z Palestyny z sierocińca Dom Pokoju w Betlejem prowadzonego przez polskie siostry elżbietanki.
 2. Gorzkie Żale w niedzielę o g. 14.00, a po ich zakończeniu Msza św.
 3. Droga Krzyżowa w piątek o g. 17.30; o g. 17.15 – Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 4. Od dziś rozpoczynamy zbiórkę żywności i środków sanitarnych w ramach akcji „Tytka Miłosierdzia”. Przez zgromadzone w ten sposób produkty parafialna Caritas wspiera ponad 30 rodzin w naszej parafii. Może to być jedna z form wielkopostnej jałmużny.
 5. Od środy do piątku swoje rekolekcje będą przeżywały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lusowie – niech to będzie szczególny czas modlitwy w intencji dzieci naszej parafii.
 6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o g. 10.30 Koło Śpiewu im. Feliksa Nowowiejskiego z Tarnowa Podgórnego wykona pieśni pasyjne.
 7. SPOTKANIA
  • Wielkopostne Kino Duchowe – wtorek, g. 19.30 – Niezwykły film o sile różańca, zrealizowany na czterech kontynentach „Teraz i w godzinę śmierci”.
  • CafeMama – środa – tym razem o g. 17.00 w przeddzień Dnia Kobiet (spotkanie wyjątkowo bez dzieci).
  • Krąg biblijny – czwartek, g. 20.00.
  • Spotkanie grupy młodzieżowej – piątek, g. 19.30.
  • Zbiórka ministrantów i kandydatów – sobota, g. 10.00
  • Ognisko Misyjne – sobota, g. 10.00
 8. Trwają zapisy na tegoroczną Ekstremalną Drogę Krzyżową na trasie Pniewy – Lusowo w nocy z 23 na 24 marca br. Informacje w Informatorze i internecie.
 9. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na sierpniową pielgrzymkę na Podkarpacie i do Lwowa. Karty informacyjne i zgłoszenia w zakrystii.
 10. Gdyby chciał ktoś zamówić Mszę św., w tym i najbliższych tygodniach są wolne intencje w dni powszednie.
 11. „Bóg zapłać” za ofiary składane w kopertach na daninę diecezjalną oraz potrzeby naszej parafii, a także za ofiary na otwarcie ośrodka misyjnego Wspólnoty „Misericordia” w Buenos Aires.
 12. W „Przewodniku Katolickim” m.in. sensie zamawiania Mszy św. w różnych intencjach. Jest też „Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci.

DO POBRANIA

Plik Opis Rozmiar pliku Pobrania
Informator duszpasterski 2018-03-04 413 KB 96