Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie – 26.08.2018 r.

  1. Msza św. dziękczynna za plony z udziałem władz gminy i delegacji sołeckich dziś o godz. 10.30, potem korowód i obrzęd dożynkowy. Następnie przez całe popołudnie przegląd zespołów folklorystycznych z Polski i zagranicy.
  2. Dzień dożynkowy zakończy się koncertem muzyki chrześcijańskiej w wykonaniu Mate.O. Koncert o g. 19.15.
  3. Od soboty, 1 września, powracają sobotnie Msze św. z nowenną do Matki Bożej o g. 8.30.
  4. W przyszłą niedzielę w cyklu „Lusowskie Spotkania Muzyczne” zapraszamy na koncert związany z Festiwalem Akademia Gitary. Zaprezentuje się zespół „Jacaras” ( hakaras), wykonujący muzykę hiszpańskiego baroku.
  5. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego będzie w poniedziałek, 3 września, o g. 9.00.
  6. W Informatorze duszpasterskim, na stronie internetowej oraz w aplikacji na smartfony można znaleźć informacje dotyczące przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej.
  7. Rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola „Chatka Kubusia Puchatka” w Lusowie przy ul. Skośnej proszę o składanie deklaracji, aby dzieci miały zajęcia z religii – katechezę przedszkolną.
  8. Mamy wolne intencje w dni powszednie, można je zamawiać w zakrystii.
  9. Polecamy „Przewodnik Katolicki”. Dziś rozmowa z abp. Grzegorzem Rysiem.
  10. W minionym tygodniu zakończyliśmy prace związane z drugim etapem remontu dachu. Serdecznie dziękuję za finansowe wsparcie Parafianom, Gościom oraz wszystkim, którzy systematycznie modlą się w naszym kościele. „Bóg zapłać” za ofiary składane podczas Mszy świętych oraz przekazane na konto parafialne (także w minionym tygodniu). Dziękuję również za wsparcie finansowe w ramach funduszy na remont obiektów zabytkowych udzielone przez Urząd Marszałkowski, Starostwo Powiatowe oraz Gminę Tarnowo Podgórne.

INTENCJA ŻYWEGO RÓŻAŃCA NA WRZESIEŃ

O dobre, chrześcijańskie wychowanie dzieci w rodzinach naszej parafii i Boże błogosławieństwo na nowy rok szkolny.

DO POBRANIA

Plik Opis Rozmiar pliku Pobrania
Informator duszpasterski 2018-08-26 562 KB 43