Ogłoszenia duszpasterskie, Wielki Post

Ogłoszenia duszpasterskie – 25.02.2018 r.

 1. Zachęcamy do aktywnego przeżywania wielkopostnego czasu ćwiczeń duchowych. Skorzystajmy z zaproszenia, jakim jest nasze „wielkopostne kalendarium” – każdego dnia podejmijmy jeden z uczynków pokutnych, wypełniajmy wytrwale wielkopostne postanowienia, w ramach jałmużny postnej wspierajmy otwarcie ośrodka wspólnoty „Misericordia” w Buenos Aires.
 2. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 14.00, a po ich zakończeniu Msza św.
 3. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30; o godz. 17.15 – Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 4. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca od g. 8.00. Okazja do przedświątecznej spowiedzi i Komunii Świętej dla chorych będzie też w Wielki Wtorek.
 5. Spowiedź i adoracja popołudniu od g. 16.00.
 6. Wieczorne czuwanie przygotowanie przez studentów w pierwszy piątek o g. 20.00.
 7. Msza św. i nowenna do Matki Bożej w sobotę o g. 8.30.
 8. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć wolontariuszy projektu „Opalenica dla Betlejem”. Inicjatywa ta ma na celu pozyskanie funduszy na edukację dzieci z sierocińca Dom Pokoju w Betlejem. Na specjalnym stoisku będą rozprowadzane dewocjonalia z drzewa oliwnego wykonane przez chrześcijańskie rodziny z Ziemi Świętej. Dochód ze sprzedaży będzie naszą cegiełka na rzecz dzieci z Palestyny.
 9. SPOTKANIA
  • Msza św. i spotkanie Duszpasterstwa Młodych dziś o g. 18.00.
  • CafeMama – środa, g. 10.00.
  • Warsztaty „Światełek” w sobotę o g. 9.00.
  • Spotkania kandydatów do bierzmowania: w sobotę, 3 marca, g. 10.30 – liturgia w kościele
 10. Ruszyły już zapisy na tegoroczną Ekstremalną Drogę Krzyżową na trasie Pniewy – Lusowo, która będzie miała miejsce w nocy z 23 na 24 marca br. Informacje na Facebooku: pniewy.edk i na stronie parafii www.lusowo.pl.
 11. Trwają zapisy na sierpniową pielgrzymkę na Podkarpacie i do Lwowa. Karty informacyjne i zgłoszenia w zakrystii do końca lutego.
 12. W zakrystii można też zamawiać intencje na najbliższe tygodnie.
 13. W związku z pracami prowadzonymi przez Kurię, z dniem 1 kwietnia nastąpi zamknięcie kaplicy w pałacu w Swadzimiu. Ostatnia Msza św. będzie odprawiona 24 marca. Bardzo prosimy, by uzgodnić przesunięcie na inne daty intencji, które zostały wpisane na kolejne miesiące.
 14. W Wielkim Poście przez daninę diecezjalną tradycyjnie wspieramy najważniejsze instytucje naszej archidiecezji: seminarium, archiwum i muzeum diecezjalne, Caritas. Koperty zostawiliśmy w domach w czasie kolędy, gdyby ktoś nie miał, są wyłożone w kruchcie kościoła.
 15. W „Przewodniku Katolickim” m.in. o ogłoszonym przez polskich biskupów Narodowym Programie Trzeźwości.
 16. Ośrodek Kultury „Sezam” zaprasza na „Warsztaty pieśni wielkopostnych i pieśni uwielbienia”. Informacje na Facebooku.

Zmarli nasi parafianie: śp. Helena Maniszewska ze Swadzimia (pogrzeb był w sobotę) i śp. Stanisława Weiss z Kobylnik (pogrzeb będzie w poniedziałek o g. 12.00). Wieczny odpoczynek…

DO POBRANIA

Plik Opis Rozmiar pliku Pobrania
Informator duszpasterski 2018-02-25 468 KB 61