Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie – 22.04.2018 r.

 1. Dziś odbędzie się w naszej parafii koncert dziecięcych zespołów muzycznych z różnych parafii, zaproszonych przez nasz zespół „Światełka”. Po Mszy o g. 12.00 będziemy wraz z dziećmi chwalić Zmartwychwstałego Pana! Serdecznie zapraszamy!
 2. Spotkania w tym tygodniu
  • Msza św. i spotkanie Duszpasterstwa Młodych dziś o g. 18.00.
  • CafeMama – środa, g. 10.00 – o pieniądzach w rodzinie i domowym budżecie.
  • W sobotę będziemy przeżywali w parafii Dzień Chorych – o g. 8.30 zapraszamy chorych, osoby starsze i ich opiekunów na Mszę św. z udzielenie namaszczenia chorych, a potem spotkanie w domu parafialnym.
 3. Kandydaci do bierzmowania:
  • Młodzież, która nie była na spotkaniu kwietniowym i nie wypełniła ankiety – poniedziałek, 7 maja, g. 18.45
  • Zapisy na rozmowy indywidualne – w zakrystii po Mszach świętych niedzielnych.
 4. W sobotę, 16 czerwca, będziemy przeżywali uroczystość 100-lecia kościoła i konsekracji stałego ołtarza. Dzień później odbędzie się rodzinny „Piknik 100-lecia”. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie tzw. „Fantówki”, z której dochód będzie przeznaczony na działalność Caritas w szczególności na letni wypoczynek dla dzieci. Caritas prosi o ofiarowanie gadżetów firmowych różnych nowych, nieużywanych przedmiotów tj. świeczniki, parasole, biżuteria, porcelana, wazony, obrazy, plecak, książki, lampy i itp. Fanty prosimy składać w kruchcie kościoła do 10 czerwca br.
 5. Za tydzień ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu
 6. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę na Podkarpacie i do Lwowa. Informatory i zapisy w zakrystii.
 7. Polecamy „Przewodnik Katolicki”, a w nim m.in. artykuł o kapłanach zamordowanych w ostatnich miesiącach w różnych częściach świata.

Zmarł śp. Mikołaj Szelest. Pogrzeb był w Poznaniu. Msza św. pogrzebowa w poniedziałek o g. 17.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

DO POBRANIA

Plik Opis Rozmiar pliku Pobrania
Informator duszpasterski 2018-04-22 530 KB 27