Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie – 2.12.2018 r.

 1. Roraty ze słowem do dzieci – poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek – g. 18.00. Prosimy, by dzieci przychodziły z lampionami. Specjalnie dla nich są też przygotowane tablice, które będą wypełniane obrazami związanymi z codziennym słowem.
 2. W pierwszy piątek miesiąca:
  • Msze św. o g. 7.00 i 18.00.
  • Odwiedziny chorych ze spowiedzią adwentową od g. 8.00. Chorych można zgłaszać w zakrystii.
  • Czuwanie prowadzone przez młodzież z wielbieniem, Komunią św. i indywidualnym błogosławieństwem o g. 20.00.
  • Spowiedź w pierwszy piątek w g. 16.30 – 18.30 oraz podczas czuwania – g. 20.00 – 20.45.
 3. W sobotę uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – Msze św. będą o g. 9.00 i 10.30. O g. 12.00 Godzina Łaski – zapraszamy na modlitwę w tym czasie, kiedy Maryja wyprasza nam Bożą pomoc w ważnych dla nas sprawach. Msza św. o g. 17.00 już z formularza II niedzieli Adwentu.
 4. W niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 5. Spotkania w tym tygodniu:
  • Duszpasterstwo Kobiet zaprasza na spotkanie w poniedziałek o g. 19.00. Rozpoczęcie wspólną modlitwą w kościele, a następnie spotkanie w domu parafialnym z Alicją Piosik z organizacji chrześcijańskiej Ruch Mt28 nt. tego, jaki prezent na święta może być najcenniejszy.
  • CafeMama – środa, g. 10.00 – warsztaty serowarstwa.
  • W związku z uruchomieniem na wiosnę lotów z Poznania do Rzymu, chcemy zorganizować pięciodniową pielgrzymkę do Rzymu. Spotkanie dla zainteresowanych w sprawie warunków i daty pielgrzymki w środę o g. 19.00.
  • Próba do bierzmowania – czwartek, g. 19.00.
  • Mężczyzn zapraszamy na Adwentowe Spotkania z Biblią w dorocznym cyklu #Adwent4MEN – czwartek, g. 19.30 – w domu parafialnym nieszpory i spotkanie z ks. prof. Januszem Nawrotem, który przez trzy kolejne czwartki przybliży nam biblijne początki stworzenia i pomoże zobaczyć siebie i własne życie w świetle biblijnych opisów początku.
  • Ognisko Misyjne – sobota, g. 10.00.
  • Zbiórka służby liturgicznej przed bierzmowaniem – sobota, g. 18.00.
  • Poświęcenie medalików i spotkanie dzieci pierwszokomunijnych – niedziela, g. 12.00.
 6. Zapraszamy też do włączenia się w świąteczne działa charytatywne, którymi wspomożemy naszych parafian oraz Dom Samotnej Matki w Kiekrzu. Możemy wypełnić „Tytkę charytatywną” albo spełnić marzenie dziecka wg propozycji zawartej na serduszku z Drzewka Marzeń. Ofiarami możemy też wesprzeć naszych podopiecznych ze wspólnot „Misericordia” w Chile i Argentynie – skarbona znajduje się z tyłu kościoła.
 7. W kruchcie kościoła można nabywać świece Caritas na stół wigilijny, kartki świąteczne z pokłonem Trzech Króli z naszego ołtarza i płytę „Improsonus Pro Mater” z improwizacjami nt. pieśni Maryjnych. Opłatki do nabycia w zakrystii (ofiary są przeznaczone na ogrzewanie kościoła).
 8. W „Przewodniku Katolickim” piękny art. „Herbata u księdza”.

POMOC DLA „MISERICORDII”

Pamiętamy dobrze świadectwa naszych podopiecznych z Chile (Romain i Reina) oraz – obecnie już z Argentyny – Adriany i Joaquima, którzy założyli misję wspólnoty „Misericordia” w Buenos Aires.
Przez cały Adwent możemy ich wspierać naszymi ofiarami. Ta pomoc jest tym bardziej potrzebna, że Adriana przeszła na przełomie września i października radioterapię związaną z nowotworem. Niech im towarzyszy nasza pomoc modlitewna i materialna.

DO POBRANIA

Plik Opis Rozmiar pliku Pobrania
Informator duszpasterski 2018-12-02 634 KB 40