Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie – 18.02.2018 r.

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na fundusz remontowy – zebraliśmy 4580 zł, a na zakony klauzurowe, 2 lutego, 1064 zł. „Bóg zapłać” za troskę o te ważne dzieła.
 2. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 14.00, a po ich zakończeniu Msza św.
  Kazania pasyjne wygłosi w tym roku ks. Tomasz Ibsz, wikariusz z parafii pw. Narodzenia Pańskiego z Poznaniu.
 3. Droga Krzyżowa w Wielkim Poście będzie w piątki o godz. 17.30. Przedtem,
  o godz. 17.15 – Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 4. Ojciec Święty Franciszek prosi, byśmy w najbliższy piątek przez post i naszą modlitwę, zwłaszcza w czasie Drogi Krzyżowej, otoczyli troską i miłością naszych braci i siostry z Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego, prosząc o pokój w tych krajach.
 5. Adoracja i okazja do spowiedzi w środę od g. 19.00, o g. 20.00 Msza św.
 6. Msza św. w intencji próśb i podziękować za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w czwartek o g. 18.00. Intencje możemy napisać i złożyć do skarbony w Kaplicy Patronów.
 7. Msza św. i nowenna do Matki Bożej w sobotę o g. 8.30.
 8. Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 9.00.
 9. Msza św. i spotkanie Duszpasterstwa Młodych w niedzielę o g. 18.00.
 10. Trwają zapisy na sierpniową pielgrzymkę na Podkarpacie i do Lwowa. Karty informacyjne i zgłoszenia w zakrystii do końca lutego.
 11. W zakrystii można też zamawiać intencje na najbliższe tygodnie.
 12. Na stronie internetowej jest do odsłuchania kazanie ze Środy Popielcowej oraz możliwość pobrania kalendarium, które pomoże nam aktywnie przeżywać Wielki Post.
 13. W „Przewodniku Katolickim” m.in. o pierwszy odcinek wielkopostnych rekolekcji o. Anselma Grüna.

Wszystkim, którzy udają się na ferii, życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrego odpoczynku. Proszę także o modlitwę w intencji dzieci i młodzieży naszej parafii – jutro ministranci i „Światełka” wyruszają na ferie do Piechowic k. Szklarskiej Poręby.

MISYJNY WIELKI POST

21 grudnia 2014 r. gościliśmy w naszej parafii Adrianę i Joaquima, młode małżeństwo z Argentyny, które postanowiło podjąć dwuletnią służbę misyjną w Santiago de Chile. Postanowiliśmy na te dwa lata podjąć „adopcję na odległość” i wspomagać ich duchowo i materialnie.
Ich pobyt w Chile przedłużył się o rok, ale był to też rok ważnych decyzji. Postanowili bowiem – podobnie jak znani nam Rena i Romain, założyciele wspólnoty „Misericordia” – dedykować swoje życie ewangelizacji i służbie najuboższym. 10 marca przeniosą się do Argentyny, do Buenos Aires, by tam – w trudnej i niebezpiecznej dzielnicy – założyć nowy ośrodek fundacji „Misericordia”.

Przez ostatnie trzy lata przekazaliśmy na ich misję prawie 24 tys. zł. Wspieraliśmy ich także naszą modlitwą, a oni modlitwą otaczali naszą wspólnotę parafialną. W związku z nowym wyzwaniem, które przed nimi staje, chcemy kontynuować opiekę nad tą młodą rodziną (w międzyczasie urodziło się im dwóch synów – Józef i Jan) i pomóc materialnie w otwarciu nowego ośrodka pomocy najbardziej potrzebującym, który wspólnota „Misericordia” pragnie stworzyć w Buenos Aires.
Nasza wielkopostna jałmużna będzie przeznaczona właśnie na ten cel. Niech skarbona ustawiona z tyłu kościoła przypomina nam o tym młodym małżeństwie pełnym zapału oraz miłości do Pana Boga i najbiedniejszych.

DO POBRANIA

Plik Opis Rozmiar pliku Pobrania
Informator duszpasterski 2018-02-18 603 KB 69
40_dni_wielkiego_postu 197 KB 76