Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie – 16.09.2018

 1. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii ks. dr Pawła Nowogórskiego ze Zgromadzenia Księży Michalitów, którzy opiekują się sanktuarium we Włoszech oraz szerzą kult św. Michała Archanioła w Polsce i w świecie. Ks. Paweł wygłosi kazania na Mszach świętych w niedzielę, a podczas Mszy św. o g. 10.30 poświęci figurę św. Michała Archanioła, kopię figury z jego sanktuarium na półwyspie Gargano we Włoszech. Tego dnia będzie też można przyjąć szkaplerz św. Michała Archanioła oraz kupić książki i dewocjonalia.
 2. Od czwartku rozpoczniemy nowennę, która przygotuje nas do święta św. Michała Archanioła, które Kościół przeżywać będzie w sobotę, 29 września. Modlitwy nowennowe złączymy z wieczornymi Mszami świętymi.
 3. Spotkania w tym tygodniu:
  • Spotkanie kandydatów do bierzmowania wg planu podanego w Informatorze. Przy okazji informujemy, że kl. 7 rozpoczną przygotowanie od stycznia.
  • Parafialna Rada Duszpasterska – czwartek, g. 19.30.
  • Spotkanie młodzieży w piątek o g. 19.30.
  • Spotkanie rodziców dzieci śpiewających lub chcących śpiewać w zespole „Światełka” – piątek, g. 18.00 w domu parafialnym.
  • Warsztaty „Światełek” – sobota, g. 10.00 w domu parafialnym.
  • W związku z poświęceniem figury św. Michała Archanioła, wrześniowe spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się w ostatnią niedzielę miesiąca, 30 września, po Mszy św. o g. 9.00. W każdą niedzielę Żywy Różaniec zaprasza wszystkich do modlitwy różańcowej o g. 10.00.
 4. Panie zachęcamy do udziału w weekendowych rekolekcje dla kobiet w Gostyniu – szczegóły w Informatorze.
 5. Panów, w ramach duszpasterstwa mężczyzn 4MEN, zapraszamy w październiku w Karkonosze (także z synami). Więcej w Informatorze.
 6. Intencje, także na najbliższy tydzień, można zamawiać w zakrystii.
 7. W „Przewodniku Katolickim” m. in. rozmowa z o. Maciej Ziembą.

DO POBRANIA

Plik Opis Rozmiar pliku Pobrania
Informator duszpasterski 2018-09-16 416 KB 43