Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie – 11.03.2018 r.

 1. Gorzkie Żale w niedzielę o g. 14.00, potem Msza św.
 2. Droga Krzyżowa w piątek o g. 17.30; o g. 17.15 – Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 3. Droga Krzyżowa dla dzieci z rozważaniami przygotowanymi przez dzieci w piątek o g. 16.30.
 4. Pierwsza spowiedź dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w najbliższą sobotę. Prosimy, by dzieci przychodziły w następujących godzinach: klasa 3a – g. 10.00, 3b – g. 10.15, 3c – g. 10.30, 3d – g. 10.40, 3e – g. 10.50. Po przyjściu do kościoła dzieci zgłaszają swoją obecność pani katechetce.
 5. W sobotę, Mszą św. o g. 17.00 rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi dr Szymon Stułkowski, rektor Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Mottem rekolekcji w roku 100-lecia poświęcenia kościoła, na progu konsekracji stałego ołtarza, będą słowa „W kościele stajemy się KOŚCIOŁEM”. Szczegóły w Informatorze i na stronie internetowej.
 6. SPOTKANIA
  • Katecheza dla rodziców i chrzestnych – poniedziałek, g. 19.30 w domu parafialnym.
  • Wielkopostne Kino Duchowe – wtorek, g. 19.30 – Tym razem film „Miłość zwycięża wszystko” o potędze miłości, pokonywaniu trudności i często bardzo skomplikowanych międzyludzkich relacjach.
  • CafeMama – środa, g. 10.00 – pierwsza pomoc z ratownikiem medycznym.
  • Spotkanie duszpasterstwa mężczyzn – czwartek, g. 19.30 – początek w kościele, potem spotkanie pod tytułem „Modlitwa w działaniu – 3200 km pieszo w intencji pokoju”. Gościem będzie Jacek Jelonek – informatyk, pielgrzym do Santiago de Compostela, Rzymu i Jerozolimy, autor książki „Do Jerozolimy”.
  • Spotkanie grupy młodzieżowej – piątek, g. 19.30.
  • Msza św. i spotkanie Duszpasterstwa Młodych o życiowych wyborach i powołaniach z ks. Szymonem Stułkowskim, naszym rekolekcjonistą, rektorem seminarium.
 7. „Bóg zapłać” za dary przekazywane w ramach akcji „Tytka Miłosierdzia”. Prosimy o przynoszenie tytek do środy, 21 marca, by można było w odpowiednim czasie przekazać je potrzebującym.
 8. „Bóg zapłać” za ofiary na daninę diecezjalną oraz potrzeby naszej parafii, na otwarcie ośrodka Wspólnoty „Misericordia” w Buenos Aires oraz za 6 400,00 zł na sierociniec w Betlejem.
 9. Serdeczne podziękowanie dla pań katechetek oraz nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Lusowie za przygotowanie rekolekcji i opiekę nad dziećmi, a pani Martynie z Zespołem „Światełka” za oprawę muzyczną spotkań.
 10. „Droga Krzyżowa. Muzyczne obrazy i impresje” to koncert krakowskiego zespołu „De Profundis”, który będzie w Domu Kultury w Przeźmierowie w najbliższą sobotę. Informacje na stronach Ośrodka Kultury „Sezam”.
 11. Intencje Mszy św. na najbliższe tygodnie można zamawiać w zakrystii.
 12. W „Przewodniku Katolickim” m.in. 5 rocz. pontyfikatu papieża Franciszka.
 13. Ksiądz proboszcz prowadzi do środy rekolekcje w Parafii pw. Najśw. Serca Pana Jezusa i św. Floriana w Poznaniu – módlmy się w jego intencji oraz za uczestników rekolekcji.

DO POBRANIA

Plik Opis Rozmiar pliku Pobrania
Informator duszpasterski 2018-03-11 453 KB 86