Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – 24.05.2020

 1. Ze względu na trwające ograniczenia, przypominamy, że w kościele zajmujemy miejsca oznaczone kartką. W niedzielę są też na zewnątrz włączone głośniki i wystawione ławki. Do przyszłej niedzieli transmitujemy Msze świętą w sobotę o g. 17:00 i Msze niedzielne. Od czerwca będziemy zmniejszali ten kontakt wirtualny.
 2. Spowiedź od poniedziałku do piątku godzinę przed Mszą św. Pamiętajmy, że do 7 czerwca trwa czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
 3. Nabożeństwa Majowe od poniedziałku do piątku 20 min. przed Mszą św. wieczorną, w sobotę po Mszy św. o g. 17:00, w niedzielę po Mszy św. o g. 9:00
 4. Osoby chore i starsze, które pragną przyjąć Komunię i się wyspowiadać, proszę
  o zgłoszenie (tel. 605657963). Bardzo proszę o pomoc ze strony rodzin w tej sprawie.
 5. Biuro parafialne od poniedziałku czynne w zwykłych godzinach.
 6. Msza św. i spotkanie dla dzieci, które przyjmą Pierwszą Komunię w czerwcu i lipcu dziś o g. 16:30.
 7. Spotkanie dla rodziców dzieci, które mają przyjąć Pierwszą Komunię we wrześniu będzie w poniedziałek o g. 18:45 w kościele.
 8. Alby będą do odbioru w środę o g. 18:00 w domu parafialnym.
 9. Duszpasterstwo Kobiet zaprasza na spotkanie w kościele w czwartek. O g. 19:00 nieszpory, a potem spotkanie z psycholog Bogną Białecką pt. Jak historie, które opowiadamy samym sobie niszczą relacje z bliskimi? 
 10. W związku z obecną sytuacją odwołujemy pielgrzymkę na Litwę. Osoby, które wpłaciły zaliczkę mogą ją odebrać w zakrystii.
 11. Nadal organizujemy pomoc dla Domu Samotnej Matki i jadłodajni. Zbieramy środki czystości, żywność długoterminową oraz warzywa i ziemniaki na zupę. Produkty długoterminowe można składać w Kaplicy Patronów przez cały dzień; w sprawie świeżych produktów prosimy o kontakt z panią sołtys Lusowa – tel. 609 664 538. Dziękuję też jednej z rodzin za przekazanie do jadłodajni mięsa, jajek, włoszczyzny i innych produktów. Siostry przysłały też list z podziękowaniem.
 12. Bardzo dziękuję za wszelką życzliwość i pomoc, za ofiary przekazane na konto parafialne, złożone w kościele i za daninę diecezjalną.
 13. W gablocie parafialnej znajduje się informacja o Inicjatywie „Zranieni w Kościele”. Jest to telefon wsparcia dla osób wykorzystanych seksualnie we wspólnocie kościelnej, czynny w każdy wtorek od godz. 19 do 22. Wszystkie osoby w ten sposób zranione, potrzebujące wysłuchania, rady i wsparcia, zachęcamy do skorzystania z tej bezpłatnej, anonimowej i profesjonalnej pomocy ( www.zranieni.info).

DO POBRANIA

Plik Opis Rozmiar pliku Pobrania
Informator duszpasterski 2020-05-24 582 KB 25