Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – 10.11.2019 r.

 1. Dziś ofiarami do puszek możemy wesprzeć Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu. Pamiętajmy też o modlitwie w intencji powołań.
 2. Wymienianki– przez najbliższe dni modlimy się jeszcze w intencji zmarłych, odmawiając dziesiątkę różańca po Mszach św. „Bóg zapłać” za ofiary złożone w związku z wymieniankami.
 3. 11 listopada, w Święto Niepodległości, Msza św., podczas której będziemy się modlili w intencji Ojczyzny będzie o g. 10:30. Na wieczorną Mszę św. o g. 18:00, a potem na spotkanie zapraszamy młodzież szkół średnich i studentów. Ofiary zbierane 11 listopada będą przeznaczone na Stolicę Apostolską.
 4. Biuro parafialne zamiast poniedziałku będzie czynne we wtorek w g. 16:00-17:00.
 5. Spotkania:
  • Katecheza dla dzieci przedszkolnych –wtorek, g. 16:30.
  • Katecheza dla rodziców i chrzestnych – wtorek, g. 19:30. Przypominamy, że powinny w niej uczestniczyć także osoby, które w najbliższym czasie będą chrzestnymi w innych parafiach.
  • CafeMama – środa, g. 10:00.
  • Młodzieżowa Grupa Franciszkańska – piątek, g. 19:30.
 6. Informacje dla kandydatów do bierzmowania z kl. 7 i 8 są na stronie internetowej oraz w Informatorze. W zakrystii młodzież kl. VIII może obierać karty zgłoszeniowe na wspólny wyjazd do Konarzewa.
 7. Nasz kościół jest otwarty na modlitwę od 7 rano do wieczornej Mszy św. Ponieważ rano i popołudniu jest ciemno, zostało zamontowane dodatkowe oświetlenie, które działa w tych właśnie godzinach.
 8. Rozpoczęliśmy prace związane z porządkowaniem terenu od strony ul. Ogrodowej: są wytyczane ścieżki, została położona instalacja nawadniająca i elektryczna. Docelowo będzie to teren parkowy, spacerowy, który nazwiemy „Ogrodem Błogosławieństw”. Będzie się tam można zatrzymać przy tablicach z Ośmioma Błogosławieństwami, które papież Franciszek nazwa „dowodem tożsamości chrześcijanina”.
 9. W zakrystii są do odebrania modlitewniki dla uczestniczących w Różańcu Rodziców za Dzieci oraz w męskiej róży Żywego Różańca.
 10. Uczestnicy pielgrzymki do Ziemi Świętej mogą w zakrystii odbierać zmówioną książkę pt. „Jezus”.
 11. W „Przewodniku Katolickim” m.in. o chrześcijańskim rozumieniu patriotyzmu. Jest też „Mały Przewodnik” dla dzieci.

DO POBRANIA

Plik Opis Rozmiar pliku Pobrania
Informator duszpasterski 2019-11-10 469 KB 36