Aktualności

Nawiedzenie Obrazu Jasnogórskiego

„Z Maryją w nowe czasy”. 14 i 15 maja 2020 roku będziemy przeżywali w naszej parafii nawiedzenie kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

„Teraz Maryja przybędzie z pomocą już nie do Elżbiety, ale do nas; do naszych parafii, naszych rodzin, do każdej i każdego z nas. Zechce z miłością spojrzeć nam w oczy, zechce bliżej poznać nasze życie, zechce nam pomóc, podobnie jak pomogła św. Elżbiecie. Czeka na słowa naszego powitania: „Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona”. Podczas gdy pojawiają się bluźnierstwa skierowane przeciwko Niej i przeciw Kościołowi – Ciału Mistycznemu Jej Syna – Ona pragnie usłyszeć od nas słowa „Bądź błogosławiona i niech będzie błogosławiony Jezus”. To czy tym razem Nawiedzenie przyniesie oczekiwany owoc – podobnie jak przyniosło je rodzinie św. Elżbiety – zależy od łaski Bożej i od nas samych; od naszego otwarcia się i  osobistego spotkania z Maryją w klimacie błogosławieństwa” (abp Stanisław Gądecki).

W NASZEJ PARAFII

  • NAWIEDZENIE RODZIN PRZEZ MARYJĘ W ZNAKU IKONY JASNOGÓRSKIEJ
  • RÓŻANIEC – w każdą niedzielę o g. 10:00.
  • MSZA ŚWIĘTA I NABOŻEŃSTWO MARYJNE – w każdą sobotę o g. 8:30.
  • ŚRODOWE DWUDZIESTKI – w okresie przygotowania do nawiedzenia, kazania w czasie środowych Mszy świętych o g. 20:00 będą poświęcone Matce Bożej w duchu hasła, które towarzyszy peregrynacji Obrazu Jasnogórskiego: „Z Maryją w nowe czasy”.