Aktualności

List z Buenos Aires

Piątek Oktawy Wielkanocnej 2020
Buenos Aires, Argentyna

Drodzy Przyjaciele, Radosnych Świąt Wielkanocnych!

Jezus z martwych powstał, a przez swoją własną śmierć zwyciężył śmierć naszą; dał życie tym, którzy przebywali w grobach!

Mamy nadzieję, że jesteście w dobrym zdrowiu i że Bóg umacnia Waszą wiarę w ten czas izolacji społecznej.

Od ks. Darka słyszę, że wielu z Was pyta o naszą misję i o zdrowie Adri. Adri po osttaniej operacji ma się dość dobrze, nie ma zbyt dużo bólów i trochę więcej energii, która utrzymuje się przez coraz dłuższe okresy. Moja teściowa, Graciela, jest wciąż u nas (od 24 marca) i ogromnie nam pomaga w tym trudnym czasie! Z tego, co lekarz mógł zobaczyć na rezonansie magnetycznym 16 kwietnia, rana pochirurgiczna jest praktycznie zabliźniona, a guz mały (w tej chwili ma 3 mm, gdzie przed operacją miał 17 mm). Onkolog potwierdził leczenie. Będzie to radioterapia, która ma wyeliminować resztki guza. Promienie mają być skierowane jedynie na obszar jaki był poddany operacji, gdzie znajduje się guz. Radioterapia ma zacząć się w połowie maja; będzie to 5 seansów na tydzień, od poniedziałku do piątku, przez 3 tygodnie.

Polecamy się Waszej modlitwie, bo ten czas napromieniowywania jest bardzo trudny psychicznie i emocjonalnie. I życzymy Wam pełnego mocy Święta Miłosierdzia Bożego!

Dziękujemy szczególnie naszym przyjaciołom, którzy modlą się za nas ofiarując Msze świętą i różaniec w intencji zdrowia Adri.! Niech Nasza Pani Częstochowska zachowa Was w pokoju Chrystusa i chroni Wasze rodziny przed jakimkolwiek niebezpieczeństwem!

Abrazo grande y fuerte!
Wielkie uściski!

Z Panem Bogiem!

Joaquim i Adri z dziećmi