4MEN

4MEN – 27 września

Spotkanie Duszpasterstwa Mężczyzn – 4MEN w czwartek o g. 19.30.

Rozpoczynamy w kościele – nieszpory i konferencja o modlitwie „Ojcze nasz”. Następnie spotkanie z ks. Radosławem Siwińskim, ewangelizatorem, egzorcystą, moderatorem Rycerstwa Św. Michała Archanioła i twórcą Domu Miłosierdzia w Koszalinie. Temat spotkania: „Miłosierdzie w modlitwie i działaniu”.

Ks. Radek urodził się w 1976 roku i pochodzi z Kołobrzegu. W latach 1996-2004 żył i formował się we francuskiej Wspólnocie św. Jana założonej przez dominikanina o. Marie Dominique Philippe. W tym czasie przez rok pracował w Rumunii i kilka miesięcy spędził w Afryce – w Gwinei. Po powrocie do Polski wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie, gdzie w 2007 roku został wyświęcony na kapłana. Święcenia przyjął z rąk biskupa Tadeusza Werno. W pierwszym roku pracy duszpasterskiej posługiwał w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Słupsku. W 2008 roku obronił pracę magisterską z filozofii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i wyjechał do Krakowa na studia doktoranckie na Uniwersytecie Papieskim. Od września 2008 roku do stycznia 2011 był kapelanem Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego. W październiku 2011 roku powrócił do diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, a w lutym 2013 roku obronił doktorat. Wykłada filozofię w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie.

Ks. Radek zainicjował wakacyjne ewangelizacje małych miejscowości w naszej diecezji, Ewangelizację Nadmorską i Karawanę Bożego Miłosierdzia. Jest współtwórcą projektu „Ewangelia dla miasta”. Od października 2007 do stycznia 2011 roku działał w Diakonii Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie, zaś od 2 lutego 2010 jest moderatorem grupy Rycerstwa św. Michała Archanioła. W lipcu 2011 roku został mianowany przez biskupa Edwarda Dajczaka koordynatorem do spraw Nowej Ewangelizacji.

Stykając się z bardzo różnymi ludźmi: bogatymi i ubogimi, zdrowymi i chorymi, potrzebującymi i chcącymi udzielać pomocy ks. Radek zauważył, że największą potrzebą człowieka jest bycie kochanym, a serce spragnione miłości może napełnić jedynie żywy Bóg i konkretny człowiek, który przejmie się losem innego, znajdującego się w potrzebie.

Ksiądz Radek posługuje modlitwą wstawienniczą i modlitwą o uwolnienie. Jest również egzorcystą.